دانلود نوحه های محبوب محرم امسال از مداحان معروف

ایام محرم در تاریخ هرساله یادآور جوانمردی و شجاعت سپاه شیعیان ومسلمین است و هر ساله نزدیک این ایام، افراد خود را برای برپایی یک عزاداری پرشور آماده می کنند تا رشادت های بزرگواران عاشورا را به تصویر بکشند. این ایام در روزهای تاسوعا و عاشورا در کل کشور مخصوصا شهر اردبیل به زیبایی و هیجان وصف ناپذیری برگزار می شود که هر ساله توریست هایی که به قصد سفر به ایران می آیند با تماشای مراسمات مذهبی مخصوص، ناخودآگاه دچار انقلاب روحی می شوند و چه بسا که ممکن است با دیدن این مراسمات به جستجوی تاریخ و فلسفه آن بپردازند.

اهمیت محرم در کشور ما

از اول محرم تا آخر صفر پرچم های سیاه بر درب و دیوار شهر آویخته می شود و احساس می شود که یک غبار سیاه بر تمام شهر حکمفرمانی می کند. حتی اگر افراد تمایل به شادی هم داشته باشند ولی انگار نیرویی درونی آن ها را از شادی منع می کند و لبخندها روی صورت خشک می شود. هیچ مراسم شادی و شوری در کشور برگزار نمی شود و افراد به واسطه احترام به شان صاحبان محرم از برگزاری چنین مراسماتی خودداری می کنند و تمام جشن ها به قبل و بعد از این ایام موکول می شود. در این بین در تمام نقاط شهر، صدای نوحه های پر سوز و گداز به گوش می رسد و افراد با پخش آن نوحه ها در خودرو، مغازه و خانه ها ارادت خود را به امام حسین و یاران وفادارش ثابت می کنند.

pkme mv0945yinv9o45uy984oo 300x300 دانلود نوحه های محبوب محرم امسال از مداحان معروف

دانلود مداحی های محرم

نوحه های جدید برای محرم

روضه و نوحه جدید در این ایام طرفداران خاص خود را دارد که هر یک به نحوی خود را عزادار سیدالشهدا می دانند و با دانلود بهترین نوحه  ها عشق مخصوص خود را به امام حسین و حضرت عباس نشان می دهند.

بیشتر بخوانید:  فرهنگ و آداب و رسوم مردم دانمارک

مداحی های محرم از گذشته تاکنون دستخوش تغییرات زیادی شده است ولی نوحه های جدید سبک و سیاق امروزی به خود گرفته است و افراد با سلایق امروزی اقدام به گوش دادن به این نوحه ها می کنند. روضه های قدیمی که توسط مداحانی مانند حاج تمدن خوانده می شد دل افراد را به درد می آورد و باعث می شد تا افراد با نوای آن ها خود را به دشت کربلا برسانند و در آوارگی زینب سهیم باشند و با شعرهایی که داشت، یادآور از خودگذشتگی حضرت عباس و مظلومیت امام حسین بود.

دانلود بهترین نوحه های محرم

تمام این خاطرات از کودکی تا بزرگسالی همراه فرد است و هر ساله زمانی که این ایام نزدیک می شود، افراد، داغدار واقعی صحنه کربلا شده و با اعماق وجود آن روزها را درک می کنند. بسیاری از این مداحی ها در همان مجلس روضه و مداحی می ماند و زمانی که قلب و دلت برای شنیدن آن ها می تپید یا باید صبر می کردی که شاید در مجلس و روضه ای دیگر دوباره آن را بشنوی و یا برای روضه سال بعد، تا بتوانی نوحه موردعلاقه و دلخواه خود را به دست آوری ولی امروزه به لطف سایت‎های دانلود موسیقی ای بمانی، ولی اکنون به آسان ترین کار دنیا تبدیل شده است و افراد می توانند تنها با یک عمل ساده، دانلود گلچین مداحی محرم را به دست آورند و نوحه های مورد علاقه خود را گوش دهند و چه بسا بسیاری از این نوحه ها هم قدیمی هستند و با دانلود بهترین نوحه ها از میان تمام مداحی  ها، به خواسته دل خود برسند.

بیشتر بخوانید:  چرا دندان‌پزشک‌ها به سایت برای مطبشان نیاز دارند؟

rht5 tlm46thij4ugjoipojjo 300x231 دانلود نوحه های محبوب محرم امسال از مداحان معروف

روضه های جدید محرم

روضه و نوحه جدید نیز مانند تمام نوحه ها در کسری از ثانیه با دانلود بهترین نوحه ها در قسمت موزیک گوشی افراد جای خود را پیدا می کند و هر زمان که اراده کنید در اختیار شما خواهد گرفت.

افراد با گوش دادن نوحه های ایام محرم در داخل خودرو، روح خود را غرق آرامش می کنند و حتی ممکن است با شنیدن هر یک از این مداحی ها، روضه و نوحه جدید یاد حاجت ها و آرزوهای ریز و درشت خود بیفتند و برای برآورده شدن آن ها دست به دامن ائمه شوند و از ایشان التماس دعا کنند و یا در مکان های خلوت مانند کنج خانه بنشینند و دل و جان خود را به مداحی ها و سینه زنی های مخصوص بسپارند و چشمان خود را با هربار شنیدن مداحی ها، شستشوی الهی دهند.

گلچین مداحی های محرم

دانلود گلچین مداحی محرم در تمام زبان ها صورت می گیرد ولی اکثر نوحه های دلنشین و سوزناک در زبان ترکی و آذری خوانده شده است که علاوه بر ترک زبانان برای افراد غیر ترک نیز جذابیت و محبوبیت خاصی دارد که از آن جمله می توان به نوحه یخیلیب عباسیم که با نواهای مداحان مشهور ترک زبان اردبیلی خوانده شده است و در هر نقطه از کره خاکی که باشیم با شنیدن این نوا ناخودآگاه اشک غم بار در چشمان انسان حلقه خواهد زد و این عشق و ارادت به ائمه تا سالیان سال و تا لحظه مرگ همراه انسان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  نحوه دکلره کردن مو

45oomvyjb096uyn9v45uy9o5njt 290x300 دانلود نوحه های محبوب محرم امسال از مداحان معروف

نوحه های سوزناک محرم

نوحه من رباب بی کَسم از استاد شهروزی نیز یکی دیگر از نوحه های معروف ترکی است که افراد زیادی در ایام محرم به عنوان دانلود گلچین مداحی محرم در نظر می گیرند.

روضه و نوحه جدید در بسیاری از خانه ها نیز در این ایام شور و حال خاصی دارد و خانم های مذهبی با برپایی چنین روضه هایی به نوعی عشق و قدردانی خود را نسبت به امام حسین و تمام زنان صحنه کربلا نشان می دهند و با دادن نذری های مخصوص در این روز، دل سیدالشهدا و یاران وفادارشان را خشنود می کنند.

روضه های محرم

در بسیاری از این روضه ها مداحان معروف و یا تازه کار شهر دعوت می شود و با نواهای مخصوص به خود روضه و نوحه جدید می خواندند که بسیار غم بار است و هر شنونده ای را از خود بیخود می کند. برخی از مظلومیت و اسارت مقتدرانه حضرت زینب می گویند که در اوج تنهایی با غرور، نقش شهیدان کربلا را زنده می کند و برخی نیز از شجاعت و ایثار حضرت عباس مثال می زنند که با وجود تشنگی فراوان از خود می گذرد و به داد طفلان کربلا می رسد.

4vtn0945ut95nuto54byo5eihtg 300x225 دانلود نوحه های محبوب محرم امسال از مداحان معروف

ایام محرم

تمامی این روضه ها در قالب نوحه نیز تولید می شود و اشعاری که مربوط به این ایام است موردتوجه قرار می گیرد. دانلود بهترین نوحه ها و دانلود گلچین مداحی محرم نیز در قالب همین روضه هاست که افراد تهیه کرده و قبل از رسیدن مداح اصلی به مراسم، مجلس خود را با نواهای مخصوص روضه مزین می کنند.

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش طلای دست دوم در تهران

طلای دست دوم و یا مستعمل، در واقع همان طلاها و زیورآلاتی هستند که قصد …