معرفی و بررسی کتاب‌های روانشناسی در سایت ملوبوک؛ سایت تخصصی کتاب و موسیقی

معرفی و بررسی کتاب چهار اثر فلورانس

regvpkjgoi45vyj095uyn9o5yj 300x202 معرفی و بررسی کتاب‌های روانشناسی در سایت ملوبوک؛ سایت تخصصی کتاب و موسیقی

کتاب چهار اثر فلورانس نوشته هنرمند و سخنران معروف آمریکایی، فلورانس اسکاول شین است. این نویسنده به نوعی از جمله پیشگامان قانون جذب است.

این کتاب از 4 کتاب کوچکتر به نام‌های بازی زندگی و راه این زندگی، کلام تو عصای معجزه‌گر، در مخفی توفیق و نفوذ کلام تشکیل شده است.

کتاب بازی زندگی و راه این زندگی

این کتاب در سال 1925 نوشته شده است. در این کتاب نویسنده بیان می‌کند که زندگی درواقع همان چیزی است که در خاطر ما می‌گذرد. اگر با آن بجنگیم با ما می‌جنگد و اگر با آن به خوبی و نیکی رفتار کنیم بازخورد خوبی خواهیم داشت. اسکاول شین به قانون جذب بدون ذکر نام اشاره دارد و به آن اعتقاد راسخ دارد.

کتاب کلام تو عصای معجزه‌گر

این کتاب در سال 1928 تالیف شده است. این کتاب و کتاب نفوذ کلام که در سال 1959 نوشته شده است؛ بیشتر به موضوع اهمیت و تاثیرگذاری کلام در روحیات، روان و افکار انسان نیز پرداخته است. این دو کتاب اختلاف زمانی 30 سال برای تالیف داشته‌اند، اما در یک راستا هستند.

بیشتر بخوانید:  IRANCCTV.CENTER مرجع دوربین مداربسته ایران

کتاب در مخفی توفیق

این کتاب در سال 1940 نوشته شده است. کتاب در مخفی توفیق، بیشتر در زمینه‌های گوناگون از تجربیات مراجعین این نویسنده،نقل شده است.

کتاب چهار اثر فلورانس

جنس سخنان اسکاول شین، از جنس سخنان انگیزشی امروزی است. این سخنان به نحوی است که خواننده به راحتی می‌تواند آن‌ها را درک کند. نویسنده درواقع بیشتر اصرار بر این دارد که نوع نگرش خوانندگان را به زندگی عوض کند.

برای این موضوع از تجربیات خود و یا مراجعین استفاده می‌کند. اسکاول شین یک نقاش و هنرمند است نه روانشناس و فیلسوف، همین امر باعث می‌شود که از دیدگاه خود به زندگی نگاه کند. او از علاقمندان به فرقه تفکر نو و عرفان‌گرایانه بود.

این کتاب از نظر محتوایی که دارد در زمره کتاب‌های یاری‌رسان و انگیزشی به افراد می‌باشد و تا کنون اشخاص زیادی را به موفقیت رسانده است.

کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم

پونه مقیمی نویسنده کتاب پرطرفدار تکه‌هایی از یک کل منسجم، روانشناس و روانکاو است.

بیشتر بخوانید:  برش ورق با سرعت بالا با استفاده از گیوتین ورق

کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم در واقع اثری روانشناسی است. این کتاب با زبانی شیرین و روان به موضوعاتی مانند: درست اندیشیدن و شاد زندگی کردن اشاره می‌کند. این کتاب دراصل کتابی غیر داستانی است اما مستنداتش به شکل داستان‌هایی جذاب از برخورد با مراجعان ارائه می‌شود.

درباره کتاب

همه‌ی ما گاهی به این فکر می‌کنیم که واقعا کی هستیم و کجای جهان ایستاده‌ایم.

همه‌ ما گاهی از درون دچار تحولاتی می‌شویم که با خواندن این کتاب نگاهی عمیق‌تر به درونمان، روابط و زندگی خواهیم داشت.

از آن جایی که تجربیات درون کتاب از آدم‌های واقعی است؛ هر فردی که این کتاب را می‌خواند به گونه‌ای با آن همزاد پنداری کرده و قسمت‌هایی از خودش را داخل کتاب پیدا می‌کند.

طبق گفته پونه مقیمی نویسنده کتاب

هرکس که بتواند تکه‌هایی از خودش را داخل کتاب پیدا کند، در واقع یک تکه‌ای از این کتاب است.

پیام کتاب

پیام کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم نیز در واقع همین موضوع است؛ همه‌ ما در اصل قسمت‌های کوچکی از یک جریان بزرگتر به اسم زندگی هستیم. جریانی که شانس حضور در آن به همه‌ ما داده شده است. بهترین روش استفاده از آن، این است که همراه این جریان نیز عبور کنیم.

بیشتر بخوانید:  چگونه هتل طلایی قشم را با ارزان ترین قیمت رزرو کنیم؟

اگر ما بپذیریم که اتفاقات بد و از دست دادن‌ها، با وجود تلخ و سخت بودن نیز جزئی از جریان زندگی است که باید از آن عبور کنیم؛ در نتیجه این امر رابطه بهتری با خود و دیگران خواهیم داشت.

برای خواندن ادامه این مطالب و مشاهده مطالب مرتبط با کتاب و موسیقی به سایت ملوبوک مراجعه کنید.

ملوبوک؛ سایت بررسی و معرفی کتاب و حواشی موسیقی

سایت ملوبوک فعالیت خود را از اواسط آبان 1400 شروع کرده‌است. این سایت مرتبط با صفحه فرهنگ، بر آن است تا به معرفی و بررسی کتاب‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله: ادبی، روانشناسی، تاریخ، اطلاعات عمومی و … بپردازد. علاوه بر آن در وجه دیگر فعالیت خود به معرفی سبک‌های موسیقی و خواننده‌های سرشناس دنیای آن می‌پردازد.

مطلب پیشنهادی

0 تا 100 انتخاب پرده آشپزخانه

باید توجه داشته باشید که اگر پرده در کنار گاز قرار گرفته است در هنگام …