0 تا 100 انتخاب پرده آشپزخانه

باید توجه داشته باشید که اگر پرده در کنار گاز قرار گرفته است در هنگام آشپزی به راحتی بو می گیرد. برخی از انواع پارچه ها دیرتر بو گرفته و از این رو برای استفاده در چنین موقعیتی مناسب می باشند. با این حال تا جایی که امکان دارد از نصب پرده در نزدیکی اجاق گاز خودداری نمایید. شستشوی پارچه های سبک به نسبت انواع سنگین آن بسیار راحت تر است. هم چنین جداسازی این پرده ها از میله پرده در مواقع نیاز نیز آسان تر می باشد.

پرده آشپزخانه بهتر است حرکت عمودی داشته ‌باشد

استفاده از پرده‌های مدرن بالارو در آشپزخانه موجب می‌شود که بتوانید به‌سرعت برای تهویه و یا نظافت پرده را به‌طور کامل از فضا حذف کرده و دسترسی کامل و مناسبی به در و پنجره داشته باشید. پرده‌های کناررو معمولا بخشی از فضای دسترسی شما را برای همیشه محدود خواهند کرد و مناسب آشپزخانه نیستند.

انواع پرده های مناسب برای آشپزخانه

در آشپزخانه میتوانیم از انواع مختلفی از پرده برای زیباتر سازی محیط آشپزخانه و همچنین ایجاد سبکی خاص در این محیط استفاده نمود.

انتخاب پرده زبرا برای آشپزخانه

مدل پرده های جدید آشپزخانه زبرا نوع جدیدی از پرده بوده که از ترکیب پارچه و تور با اشکال مختلف به صورت یک در میان تشکیل شده و عملکرد آن تقریبا مانند پرده کرکره آشپزخانه است. یعنی علاوه بر حرکت کامل به سمت بالا و پایین و باز و بسته شدن کامل، می توان با تنظیم آن در حالت بسته نیز تا 50 درصد نور را از آن عبور داد. البته پرده زبرا از ظاهر بسیار زیباتری نسبت به کرکره برخوردار است و از نظر ظاهر اصلا قابل مقایسه با هم نیستند.

انتخاب پرده های بامبو برای آشپزخانه

برای انتخاب پرده آشپزخانه ای که از سبک اسکاندیناوی در طراحی آن استفاده شده است، استفاده از بافت های طبیعی بهترین گزینه برای انتخاب می باشد. برای مثال استفاده از پرده های بامبو که در طراحی آن از رنگ روشن استفاده شده باشد، انتخاب بسیار مناسبی است. استفاده از پرده ای با این مشخصات باعث ایجاد فضایی گرم در آشپزخانه می شود.

برای خرید پرده ارزان در تهران می توانید با شهر پرده در ارتباط باشید.

پرده به عنوان یکی از المان های تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود. استفاده از این المان تزئینی نه تنها در طراحی اتاق نشیمن و اتاق خواب بلکه در طراحی آشپزخانه ها نیز بسیار تاثیرگذار می باشد. آن چه که در اصول انتخاب پرده آشپزخانه باید به یاد داشته باشید، استفاده از انواع پرده هایی است که در دوخت آن ها از پارچه های سبک استفاده شده باشد، چرا که آشپزخانه مکانی است که تجمع چربی در آن بسیار بالا می باشد. از این رو پرده ای که برای استفاده در آشپزخانه تهیه می شود، باید به گونه ای باشد که شستشوی آن آسان باشد.

gdonj46p9uy09o4njy46jy 0 تا 100 انتخاب پرده آشپزخانه

برای ست کردن پرده و مبل های منزل می توانید از رنگ های مکمل استفاده نمایید. برای ست کردن پرده و مبلمان طرح دار، از پرده های ساده و تک رنگ کمک بگیرید. در صورتی که مبلمان شما ساده و تک رنگ می باشد، پرده های طرح دار را به کار ببرید. استفاده از پرده طرح دار باعث می شود تا مرکز توجه افراد قرار بگیرد. دقت کنید که از پرده هایی که طرح های خیلی شلوغ دارند، استفاده نکنید. چون باعث می شود هرج و مرج در محیط ایجاد شود. برای اینکه تنوع بیشتری در محیط ایجاد کنید می توانید از پارچه پرده خود تعدادی کوسن برای مبلمان منزل تهیه کنید. اگر دارای مبلی تک رنگ هستید در محیط اطراف سه رنگ را انتخاب کنید و پرده ای را خریداری کنید که در آن این سه رنگ وجود داشته باشد. اگر پارچه مبل شما گلدار است از رنگ های موجود در آن می توانید در پرده خود استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید:  راهنمای گردشگری به عمان

خدمات شهر پرده متنوع است و شامل نصب پرده در ولنجک هم میشود.

به یاد داشته باشید که شما نمی‌توانید مبلمان خود را به پرده فروشی ببرید و رنگی دقیق همانند آن برای پرده‌هایتان انتخاب کنید. بهتر است از رنگ‌هایی با طیف رنگی مشابه استفاده کنید و اگر به پارچه‌های طرح دار علاقه دارید، سعی کنید طرح‌هایی انتخاب کنید که با طرح پارچه مبلمان شما هماهنگی داشته باشد. اگر سبک مبلمان منزل شما مدرن است بهتر است از پارچه‌های بلند و ساده‌ استفاده کنید و برای خانه‌هایی با دکوراسیون کلاسیک پرده‌هایی که در دور طرف جمع می‌شوند و طناب تزئینی دارند، گزینه بهتری محسوب می‌شوند.

هیچ‌گاه برای پارچه پرده خود از طرح‌های شلوغ استفاده نکنید و در صورت انتخاب پارچه طرح دار حتماً از پارچه‌هایی با طرح خلوت و متناسب با رنگ و طرح مبلمان استفاده کنید. یکی دیگر از راهکارهای جذاب برای ست پرده با مبل این است که از پارچه‌های پرده‌تان چند کوسن برای مبلمان تهیه کنید و با این کار هماهنگی بی‌نظیر بین  پرده و مبلمانتان ایجاد کنید.

ykbhop5r6m09p64j9po569ju 0 تا 100 انتخاب پرده آشپزخانه

توجه به طرح‌ها و نقش‌ها و نور اتاق

برای اینکه همه چیز زیباتر به نظر برسد، سعی کنید همیشه به نور اهمیت زیادی دهید. اگر پرده‌ها و مبلمان منزلتان تیزه است، حتماً برای سایر قسمت‌‌های دکوراسیون از رنگ‌های روشن و نور بیشتری در خانه استفاده کنید. برای اینکه منزل شما زیباتر به نظر برسد، به جای استفاده از رنگ اصلی مبلمانتان از رنگ‌های مکمل، تیره‌تر یا روشن‌تر استفاده کنید و رنگ‌های به کار رفته در طرح مبلمانتان را برای رنگ پرده انتخاب کنید.

اثرات مثبت: آگاهی معنوی، مهارت، بینایی، لوکس بودن، اعتبار، حقیقت، کیفیت
اثرات منفی: برون گرا، انحطاط، سرکوب، نادیده گرفتن
کوتاه‌ترین طول موج برای رنگ بنفش است که اغلب به عنوان رنگ ارغوانی توصیف می‌شود. این رنگ آگاهی را به سطح بالایی از ذهن، حتی به حوزه ارزش‌های معنوی می‌رساند. این رنگ بسیار درونگرا است و تفکر عمیق یا مراقبه را تشویق می‌کند و معمولا بهترین کیفیت ممکن را در اختیار قرار می‌دهد. آخرین طول موج قابل مشاهده قبل از اشعه ماوراء بنفش، دارای ارتباط با زمان و فضا و کیهان است. استفاده بیش از حد از بنفش می‌تواند درونگرایی را بیش از حد افزایش دهد.

تاثیر پرده خاکستری

اثرات مثبت: بی‌طرفی روانی
اثرات منفی: عدم اطمینان، رطوبت، افسردگی، خواب زمستانی، کمبود انرژی
خاکستری خالص تنها رنگی است که خواص روانشناسی رنگ مستقیمی ندارد. با این حال، کاملا سرکوبگر است و زمانی که جهان خاکستری می‌شود، ما به طور غریزی شرایط را برای آماده شدن برای خواب زمستانی آماده می‌کنیم. به غیر از تن دقیق، خاکستری اثر متفاوتی روی رنگ‌های دیگر مورد استفاده دارد. استفاده از خاکستری معمولا عدم اطمینان و ترس از قرار گرفتن در معرض دید را نشان می‌دهد. شهر پرده در نصب پرده در قیطریه حرف اول را میزند!

بیشتر بخوانید:  اهمیت طرح جابربن حیان در نظام آموزشی | آموزش خلاقیت محور

تاثیر رنگ پرده نارنجی

اثرات مثبت: راحتی، گرما، امنیت، حساسیت، اشتیاق، فراوانی، سرگرم کننده
اثرات منفی: محرومیت، سرخوردگی، ناامیدی، عدم بلوغ
از آنجا که نارنجی ترکیبی از قرمز و زرد است، رنگ تحریک کننده‌ای است و در واقع ترکیبی از بخش فیزیکی و عاطفی است. این تمرکز ما بر مسائل فیزیکی – غذا، گرما، پناهگاه و … – و حساسیت را افزایش می‌دهد. این رنگ از نظر روانشناسی سرگرم کننده است. اما اثر منفی آن می‌تواند بر روی محرومیت تمرکز کند، این به احتمال زیاد زمانی است که نارنجی گرم با رنگ سیاه استفاده می‌شود. به همین ترتیب، استفاده بیش از حد از رنگ نارنجی، بیهودگی و فقدان ارزش‌های فکری را به دنبال دارد.

45tymb0yn04v6yo6yjio6y 0 تا 100 انتخاب پرده آشپزخانه

تاثیر پرده صورتی

اثرات مثبت: آرامش فیزیکی، پرورش، گرما، زنانه بودن، عشق، جنسیت، بقا
اثرات منفی: مهار، ترس احساسی، تخریب، ضعف فیزیکی
این رنگ به صورت ته مایه‌ای از رنگ قرمز، از لحاظ جسمی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما این تاثیر به این شکل است که ما را آرام می‌کند، نه تحریک. صورتی از لحاظ روانشناسی رنگ، یک رنگ قدرتمند و روان شناختی است. این رنگ نشان دهنده اصل زنانگی و بقای گونه است؛ این رنگ پرورش دهنده و تسکین دهنده جسم است. استفاده بیش از حد از رنگ صورتی از لحاظ فیزیکی می‌تواند تا حدی مخرب و سست کننده باشد.

از دیگر نکاتی که شما زمان خرید مناسب ترین روتختی باید به آن دقت داشته باشید قیمت روتختی ها می باشد. برخی از آنها که برندهای معتبری دارند هزینه خریداری شان بیشتر است. برخی از آنها هم هزینه خریداری کمتری دارند.

قیمت خرید هر یک از روتختی ها به طرح و جنس آنها بستگی دارد. در صورتی که شما می خواهید با بهترین قیمت آنها را خریداری کنید باید به یکی از فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر مراجعه کنید.

gvg45y09un45y9n45oyj 0 تا 100 انتخاب پرده آشپزخانه

سایز

از دیگر نکاتی که شما زمان انتخاب روتختی مناسب باید به آن دقت داشته باشید اندازه مناسب روتختی است. برخی از آنها برای تخت های یک نفره مناسب هستند و برخی از آنها هم برای تخت های دو نفره می باشند.

شما می توانید سایز هر یک از آنها را زمان خرید بررسی کنید و بر اساس نوع تخت خود یکی از آنها را خریداری نمایید. اگر اندازه روتختی ها مناسب تشک نباشد ممکن است که شما از آنها کارایی لازم را دریافت نکنید. بنابراین پیش از خرید بهتر است به خوبی اندازه تشک را بدانید و سپس روتختی را خریداری کنید.

یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ کس به اندازه خود شما نمی تواند اقدام به انتخاب روتختی مناسب برای شما کند، این شما هستید که نیازهای خود را در زمان خواب به خوبی می شناسید و با سلیقه خود نیز به خوبی آشنایی دارید و می دانید که در انتخاب روتختی چه رنگی را باید انتخاب کنید و یا اینکه از چه نوع روتختی باید استفاده کنید. بنابراین سعی کنید در زمان انتخاب روتختی سلیقه خود را به کار ببرید و در مواقع مورد نیاز اقدام به مشورت کردن با سایر افراد کنید. این کار باعث می شود تا شما در آینده از انتخاب خود نهایت رضایت را داشته باشید. با شهر پرده دیگر نگران نصب پرده در زعفرانیه نباشید.

می توان از انواع طرح های سنتی، طرح گل، طرح منظره و عکس های طبیعت، طرح های سه بعدی، و طرح های مختص اتاق کودک  برای چاپ بر روی پرده هازان ساده استفاده نمود. در نهایت شما می توانید هر تصویری به آن علاقه دارید را چاپ نمایید. خواه عکس خود شما باشد یا برج ایفل یا…. چاپ تصاویر به صورت سفارش بر روی پرده از جمله بزرگ ترین مزایای استفاده از پرده چاپی می باشد. هر چه جنس پارچه هازان بهتر باشد و رنگ های استفاده شده برای چاپ هم کیفیت بهتری داشته باشند، به همان نسبت پرده زیبا تری تحویل خواهید گرفت.

بیشتر بخوانید:  اطلاعات کلی درباره اجاره ماشین

ejvn945yh9854y54hct5t 0 تا 100 انتخاب پرده آشپزخانه

قیمت پارچه هازان

هازان به نسبت دیگر پارچه‌های موجود در صنعت پارچه جز دسته پارچه‌های ارزان قیمت به حساب می‌آید. مقرون به صرفه بودن و مرغوبیت بینظیر آن موجب شده تا پارچه‌ هازان مورد استقبال بسیاری از خریداران قرار گرفته و به گزینه اول آن‌ها در خرید پرده تبدیل شوند.

شستشو

پرده هایی که 100 درصد الیاف به کار رفته در تولید آنها طبیعی باشد ، مثل الیاف نخی یا پنبه ای، در زمان شستشو ممکن است آب برود یا حتی چروک شده و ظاهری نامناسب به خود بگیرد. اما پرده های هازان به دلیل نسبت و درصد مشخص کاربرد الیاف طبیعی و مصنوعی این مشکل را ندارند. بنابراین شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی به لحاظ آب رفتن یا خراب شدن پرده و آسیب به بافت آن این پرده ها را بشویید. پارچه هازان از هر نوع آسیبی که ممکن است هنگام شستشو به بافت پارچه و یا رنگ آن وارد شود مصون است.

برای تمیز کردن ملحفه های تخت نباید به راحتی آن ها را در ماشین قرار دهید، بدون هیچ توجهی به اجتناب از اشتباهات رایج، اگر پیش از شروع فرآیند تمیز کردن از اشتباهات پیشگیری کنید، می توانید از استرسی که می تواند خواب را خراب کند، خودتان را نجات دهید.

کم کردن اضافه بارِ ماشین های شستشو

همه ماشین های شستشو هم اندازه نیستند و نمی توانند بارهای بزرگ را تحمل کنند.، یک ملحفه ی تخت دو نفره ی بزرگ می تواند کاملا فضای ماشین لباسشویی را اشغال کند .

شهر پرده مجری نصب پرده در سعادت اباد است.

تنظیمات اشتباه ماشین شستشو

به طور کلی ، تنظیمات قوی ِ شستشو برای پارچه های کثیف محسوب می شود، مانند لباس های کار و ملحفه ها باید در شستشو در یک تنظیمات معمولی قرار گیرند، تنظیمات معمولی نیز برای جلوگیری از چروک شدن بیش از حد موثر است.

بیش از حد خشک کردن

از آنجا که رو تختی ها فضای زیادی را اشغال می کنند، به نظر می رسد که ممکن است طول بکشد تا خشک شوند.

خشک کردن ملحفه های تخت با حوله

اشتباه بزرگ این است که هنگام خشک کردن یعنی پهن کردن روبا حوله روی ملحفه های تخت را بکشید، حوله ضخیم تر و قوی تر از ملحفه است و زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارد، ملحفه های نویِ امروزی باید بلافاصله پس از خرید و قبل از انداختن روی تخت شسته شوند، سپس ملحفه باید به طور منظم حداقل یک بار در هفته تمیز شود.

خشک کردن ملحفه ها

خشک کن باعث می شود ملحفه قبل از قرار گیری روی تخت، نرم شود، یک محیط بسیار گرم می تواند باعث شود که ملحفه ها عمر کوتاه تری داشته باشند.

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش طلای دست دوم در تهران

طلای دست دوم و یا مستعمل، در واقع همان طلاها و زیورآلاتی هستند که قصد …