9 کار برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی

[ad_1]

 %name 9 کار برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی

راهکارهایی برای طولانی کردن عمر لباسشویی

چطور عمر ماشین لباسشویی را افزایش دهیم؟

هر وسیله ای که بخواهید ماندگاری بیشتر و کارایی بهتری داشته باشد، باید به طور مرتب تمیز و نگهداری شود. بنابراین در این مطلب قصد داریم شما را با تمیز کردن لباسشویی آشنا کنیم.

9 کاری که باید انجام دهید تا از تعمیرات ماشین لباسشویی و خشک کن جلوگیری کنید

ما برای انجام سریعتر و راحت تر کارهای روزمره ی خانه، به لوازم اصلی خود (مانند اجاق، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و …) اعتماد می کنیم. و به راحتی از آن ها استفاده می کنیم.

اگر از این وسایل به خوبی مراقبت نکنیم دچار مشکل می شوند و برای تعمیر آن ها باید هزینه های زیادی پرداخت کنیم.

نگهداری و مراقبت از ماشین لباسشویی آنقدرها که فکر می کنید پیچیده نیست! در اینجا 9 کاری وجود دارد که شما می توانید انجام بدهید، از کارهای روزمره گرفته تا کارهایی که باید در طول سال برای نگهداری ماشین لباسشویی انجام بدهید.

1. مرتباً درون لباسشویی را تمیز کنید

وقتی اجازه داده می شود درون ماشین لباسشویی یا خشک کن شما جرم ایجاد شود، با کارایی کمتری می تواند کار خود را انجام دهد. به همین دلیل تمیز کردن منظم هر دو ماشین بسیار مهم است، بنابراین می توانید از لباس های تمیز و خشک در روز لباسشویی لذت ببرید!

آموزش کامل گام به گام برای تمیز کردن عمقی لباسشویی را در ادامه ببینید:

%name 9 کار برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی

لباسشویی خود را مرتب تمیز کنید

2. درهای لباسشویی را باز نگه دارید

تا آنجا که ممکن است، سعی کنید درهای لباسشویی و خشک کن خود را هر زمان که استفاده نمی شود، باز یا نیمه دار نگه دارید. اگر بلافاصله پس از استفاده درب لباسشویی یا خشک کن خود را ببندید، رطوبت داخل دستگاه گیر کرده و باعث ایجاد بوی نامطبوع یا حتی رشد کپک می شود!

%name 9 کار برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی

زمانی که لباس نمی شویید در لباسشویی خود را باز بگذارید

بیشتر بخوانید:  تزیین جا حلقه ای عروس و داماد

3. توزیع کننده های لباسشویی خود را تمیز کنید

هر چند وقت یکبار محل استفاده از شوینده ها و نرم کننده ها را تمیز کنید. هر گونه تجمع شوینده باعث تحمع باکتری می شود و به تمیز شستن لباس ها اثر منفی می گذارد.

پس حتما این قسمت را تمیز کنید. مطمئن شوید که این قسمت از لباسشویی شما جدا می شود یا خیر. اگر مطمئن نیستید حتما به دفترچه ی آن مراجعه کنید. و به روش جدا کردن آن دقت کنید.

%name 9 کار برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی

محل قرار گرفتن شوینده ها را حتما تمیز کنید

4. شیلنگ های لباسشویی را بررسی کنید

در صورت خراب شدن یا فرسودگی شیلنگ های ورودی و خروجی، آب نمی تواند به راحتی از داخل لباسشویی شما (و خشک کن نیز برای کسانی که دارای خشک کن بدون هوا هستند) جریان داشته باشد. این شیلنگ ها را سالی یکبار یا بیشتر بررسی کنید تا مطمئن شوید به هم وصل شده اند و از ترک و نشتی برخوردار نیستند.

فراموش نکنید که شیلنگ های خروجی خود را از نظر گرفتگی و تجمع نیز بررسی کنید. ترکیب آب کثیف، پرز و سایر ذرات عبوری از آن شیلنگ ها می تواند به راحتی منجر به انسداد شود!

%name 9 کار برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی

شیلنگ های ورودی و خروجی لباسشویی را حتما بررسی کنید

بیشتر بخوانید:  از بین بردن زردی وسایل سفید

5. فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی خود را تمیز کنید

هر ماشین لباسشویی دارای یک پمپ تخلیه است که به پمپاژ آب از دیگ لباسشویی کمک می کند. آن پمپ به طور معمول توسط یک فیلتر محافظت می شود، که مانع از مکش مواد کوچک در داخل و ایجاد خرابی می شود.

اما حتی هنگامی که ماشین لباسشویی شما کاملاً خوب کار می کند، بهتر است فیلتر پمپ تخلیه را مرتباً بررسی کرده و هر آنچه را که در آنجا گیر کرده بود حذف کنید. این عمل ساده ی نگهداری و پیشگیرانه از طرف شما ممکن است به جلوگیری از تعمیرات گران قیمت لباسشویی کمک کند!

%name 9 کار برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی

فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی خود را تمیز کنید

6. دریچه خروجی خشک کن خود را تمیز کنید

طبق گزارش سال 2017 انجمن ملی حفاظت از آتش سوزی، عدم تمیز کردن خشک کن یکی از دلیل اصلی آتش سوزی خانه ها است. اختصاص دادن زمان برای تمیز کردن منافذ خروجی خشک کن، کمک زیادی به جلوگیری از آتش سوزی خشک کن در خانه می کند.

%name 9 کار برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی

دریچه ی خروجی خشک کن خود را تمیز کنید

7. فیلتر پرز خشک کن خود را بشویید

شما قبلاً می دانید که حذف مرتب پرزها از فیلتر پرز خشک کن خود چقدر مهم است، اما آیا می دانید که باید آن را نیز به صورت دوره ای بشویید؟ شستن فیلتر پرزها با آب و صابون هر چند ماه به از بین بردن تجمع باقیمانده مواد شوینده یا نرم کننده پارچه کمک می کند تا جریان هوا از طریق فیلتر محدود شود.

بیشتر بخوانید:  ترفندهای نگهداری میوه و سبزیجات

8. انتخاب قطعات فلزی

به خصوص وقتی صحبت از خشک کن شما می شود، مهم است که هر زمان ممکن آن را با قطعات فلزی مجهز کنید. کانال های خشک کن در مواد مختلفی موجود است، اما مجاری وینیل به دلیل تمایل به گرفتگی، خرد شدن و آتش گرفتن می توانند به خصوص خطرناک باشند.

در عوض، هر نوع کانال فلزی را برای تنظیم خشک کن و چیدمان دریچه انتخاب کنید، بیشتر منطقی است. شما باید بتوانید در هر فروشگاه تعمیرات قطعات لوازم خانگی تعدادی گزینه مناسب پیدا کنید!

9. سطح آنها را حفظ کنید

لباسشویی و خشک کن شما باید تراز باشند تا دیگ آن ها به درستی چرخش داشته باشند. اگر دیگ آن حتی کمی از حالت تعادل خارج شود، می تواند طول عمر کل دستگاه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

دشوار نیست که تشخیص دهید ماشین لباسشویی شما تراز نیست – اگر تراز نباشد صدای آن در طول چرخش و کار کردن بیشتر می شود و دارای لرزش می شود. بیشتر لباسشویی ها و خشک کن ها دارای پایه های قابل تنظیم هستند که تعادل را کاملاً ساده می کنند، اما باید برای تنظیم پایه های لباسشویی آن را بلند کنید و آرام در جای خود قرار بدهید.

%name 9 کار برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی

لباسشویی خود را به وسیله ی پایه های زیر آن تراز کنید

 

منبع: بیتوته

[ad_2]

مطلب پیشنهادی

دلایل بوی بد کولر آبی چیست و چگونه میتوان آن را برطرف کرد؟

[ad_1] بوی بد کولر آبی چگونه از بوی بد کولر آبی خلاص شویم؟ به وجود …